Založ si blog

Raz to príde. .. 3. časť

„Chcem aby to malo šťastný koniec. Prosím Ťa o Happy end. Aspoň teraz,“ napísala mi na facebooku Sweetie.

„Neuveríš, ale ja chcem presne to isté. Už len, aby som sa nezobudil. Lebo sa bojím, že je to všetko len sen. Dokonca aj čas uteká nejako rýchlo.“

„You know you’re in love when you can’t fall asleep because reality is finally better than your dreams.“

„I know, that i´m fallen in love, when i see you. Už som ti povedal, že máš krásne oči?“

„Už som ti povedala, že máš tie najkrajšie meniace sa zeleno-modré oči?“  odpovedala mi otázkou.

„Vieš, že už niekoľko tisíc krát som to počul? A od tebáááá, hmm asi 5 krát tento týždeň. Dúfam, že to nebolo naposledy, lebo taký kompliment vždy poteší.“

 

Išiel som cez školu. Zahľadený do zeme som šiel chodbou. Rozmýšľal som, nepozeral som po nikom. Ked zrazu som do niekoho narazil.

“Ježíš, prepáč nechcel som,” ospravedlnil som sa hneď. Až vtedy som si všimol do koho som narazil. Bolo to dievča ktoré som si nikdy predtým nevšimol. Tipoval som to na prváčku. Hnedé oči. Hnedé dlhé krásne vlasy. A nádherný úsmev.

“To nevadí,” usmiala sa a išla ďalej.Kebyže nemám úžasnú frajerku, tak by som išiel za ňou. Do hlavy som si len zafixoval triedu do ktorej vošla. Nevedel som, či sa mi to niekedy zíde.

 

“Ahoj,” povedal som a objal som Sweetie.

“Čau zlatko,” odpovedala mi s krásnym úsmevom Sweetie.”No čo? Ako sa mi máš?”

“Parádne keď som konečne už s tebou. A ty Kubi sa ako máš?”

“Divne. V škole zase prepadám. Ale je mi to už jedno. Mám teba,” povedal som a objal som ju.”Z angličtiny?”

“Áno. Vieš že to nie je pekné keď vlastnému frajerovi nechceš dať doučovanie?” povedal som jej z úsmevom.

“Už dávno som ti vravela že neviem doučovať. Proste ja neviem učiť iných ľudí. Neviem vysvetľovať.”

“Sweetie keď prepadnem, tak ti to budem vyčítať to vieš,”usmial som sa. Ja sa angličtinu naučím aj svojpomocne. Nie je až taká ťažká, ako som si myslel niekedy. Stačí tomu len pochopiť. Je to ako so všetkým v živote. Niekedy ani nemusím chápať, stačí to len prežívať. Do posledného detailu.

 

Neskôr som si našiel správu. No nebola od Sweetie. Bola od tajomného dievčaťa, ktoré som stretol v škole. Stálo tam len jednoduché “ahoj”. Odpísal som jej a pridal som si ju k priateľom. Nevidel som v tom nič zlé. Veď je to len nejaké dievča zo školy. Nebola prihlásená, tak mi odpoveď hneď neprišla. Ani mi to nevadilo, bol som ešte stále mimo z toho, že zase chodím so Sweetie. Myslím, že z toho bolo mimo viac ľudí. Neviem prečo ma tieto myšlienky vždy tak rýchlo unavia, no zase som bol strašne unavený. Zaspal som.

 

“Vieš, že veci ktoré chceš, sa ti časom splnia?” spýtal som sa Sweetie na druhý deň.

“Viem, zistila som to už. Všetko stačí chcieť. Prečo sa pýtaš?”

“Len tak. Lebo som chcel Teba a mám ťa. Na druhý pokus, ktorý už vydrží. Lebo aj to chcem. Byť s tebou až do konca dní,” povedal som jej. Neklamal som. Naozaj som to tak cítil. Naozaj som z toho naplnený radosťou. Naozaj ju ľúbim. Chcem byť s ňou, tak som. Zdieľa rovnaké myšlienky, tak je so mnou aj ona. Tie prvotné pochybnosti už vyprchali. Ľúbila ma. Dávala mi to najavo.

 

“Pivo alebo vodku?” pýtal sa ma kamarát v piatok večer.

“Kofolu.”

“Si robíš srandu že?””Naozaj nechcem piť. Keď si predstavím, ako mi zajtra bude zle, tak nechcem nič.””Veď je piatok preboha. Zajtra je sobota tak si dajme aspoň do nálady,” presviedčal ma.

“No a zajtra k tomu ešte robím. Naozaj nechcem. Ja tie nálady poznám. Chytí ma slina a budem na šrot ako tank.”

“Jedno pivo aspoň, nech nepoškvrníme víkend. Jedno pivo určite neodmietnieš.”

“Dobre, ale fakt iba jedno. Nechcem aby mi zajtra bolo zle,” povedal som mu, popričom som mu stále nepovedal dôvod, prečo fakt nechcem piť. Áno, nechcel som aby mi bolo zle, ale nechcel som ani, aby to dopadlo ako pred tým. Aby som zase nerobil somariny. Naozaj som vypil iba jedno pivo a šiel som preč.

 

O dve minúty dvanásť

09.11.2016

Dlho som rozmýšľal či napísať tento článok, či nájde pochopenie, ale píšem ho už len kvôli tým pár ľudom, ktorí ho dočítajú dokonca a možno aj zmenia svoj pohľad na svet. Lebo svet viac »

Planéta Malého Princa

20.10.2015

Malý Princ bol niekoľko hodín preč, a Ruža začínala byť smutná. Nemala sa s kým porozprávať, nik jej nepovedal, aká je krásna. Ostala na planéte sama. Len ona a jej tŕne. Do toho sa ešte viac »

Buď Svetlo

20.10.2015

Chcem Vás sem všetkých zobrať, chcem Vám to ukázať, Chcem Vám ukázať môj priateľský Vesmír, chcem Vám to o tom dobre vo Vašich chrámoch kázať. Mesiac svieti, hviezdy vedú, chcú nám viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Kubko Druska

Môžem ti pomôcť iba ukázať smer. Cestu si volíš vždy iba ty sám :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 28161x
Priemerná čítanosť článkov: 1565x

Autor blogu

Kategórie