Založ si blog

Bol raz jeden skvelý deň. . . 2

Nie vždy bol vždy život ľahký. Nie vždy sa všetko nesie vo vytrvalom duchu. Áno veľa ľudí čítalo Tajomstvo, áno veľa ľudí vie, že pozitívne myslenie robí život nádherným. Prečo však ľudia napriek tomu stále tápu v depresiách? Nechápu že život je vždy len odrazom myšlienok? Tieto myšlienky zapĺňali Patrika už niekoľko dní. S Deniskou to nešlo ako to malo. Možno to bolo naozaj tou komunikáciou, tým že prevažnú časť mesiaca strávil mimo svojho mesta. Mimo nej. Vysoká škola má naozaj veľké nároky. Nie len, že študent zrazu pochopí aké je to byť bez teplej stravy, bez kamarátov, bez pohodlia domova. Je to oveľa ťažšie. Ak má daný študent ako napríklad Patrik vážny vzťah a odíde do ďalekého mesta,začnú sa aj iné problémy. Žiarlivosť. Hádky. Paranoja. Všetko čo bráni zdravému vzťahu. Patrik bol už pár mesiacov na škole a cítil ako mu stagnuje vzťah s Denisou. Už boli spolu minimálne. O čom to je riešiť vzťahy cez internet? Patrik cítil ako to celé krachuje. Ľúbil Denisu ale cítil ako ten vzťah krachuje. Po lete plnom nádherných zážitkov,po lete a jari plnej duševného opojenia prišiel bod mrazu. Uvedomoval si síce čo Denisa pre neho znamená. Uvedomoval si, že bez nej by jeho život stratil zmysel. No napriek týmto škaredým myšlienkam si občas vedel zachovať pozitívnu tvár.

“Život je ako labyrint, celý život hľadáš ten svoj stred, a nájdu ho len tí, ktorí vedia že sa dá na labyrint pozrieť aj zvrchu. Nie len slepo blúdiť,” napísal jedného večera Patrik Denise.
“Paťo ja tomu.nechápem. Skús mi to povedať polopate, ja naozaj niekedy tým tvojím ezoterickým veciam nechápem”, odpovedala mu Denisa.
“Zlatko nejde o to chápať, ide o to žiť. Ja chápem, že to spolu dotiahneme, že musíme spolu byť, lebo to cítim a vidím.”
“Paťo prepáč,ale ja už nechápem týmto veciam. A popravde ani chápať nechcem. Máme žiť ako keby bol zajtra náš deň posledný, užívať si život. Nie pátrať po zmysle života a tak. Tým ti život preklzne pomedzi prsty,” odpisala mu Denisa. “Miláčik, aj keby zajtra zomriem nie je to môj posledný deň. Nejde o to užívať si, ide o to ľúbiť všetkých a všetko. Nie sme na tomto svete sami. Ľudstvo sa skazilo. Celkovo. Stratilo hlavný zmysel života. Zábavy,alkohol,drogy, čo to dáva človeku ktorý hľadá a žije? Iba opice a večne bludenie. Ja chcem v labyrinte dôjsť do cieľa. S pocitom že som život prežil a nie prejebal. Milujem ťa a keď sme spolu spravil by som všetko. No najmä túžim aby si pochopila, že všetko nie je ako sa zdá byť. My sme zodpovedný za seba. Otvor dušu, vypočuj svoje srdce. Búši len pre Teba. Len pre tvoj krásny život.”
“Cirkev vraví o nebi, ty o reinkarnácii. Človek už ani nevie čomu má veriť.”
“Výjdi pred dom. Ku záhrade. Zavri oči a predstav si svoju myseľ ako počítač. Všetko nahádž do “koša”. A daj vyprázdniť kôš. Predstav si svoju myseľ ako prázdnu pracovnú plochu. Na nič nemysli. Mysli na to ako tá príroda dýcha. Ako sa k tebe prihovára. Objim strom, dá ti veľa. Objim krik, tiež ti povie svoj príbeh. Všetko na svete má svoj príbeh. Každý má ten svoj. Vesmír sa spojí aby ti ho pomohol vyplniť, stačí len poprosiť. Láska prosím pochop tie veci,keď ich začneš chápať vidieť, sú úplne priezračné.”

“I will try it. Wait,” prišla odpoveď.

O dve minúty dvanásť

09.11.2016

Dlho som rozmýšľal či napísať tento článok, či nájde pochopenie, ale píšem ho už len kvôli tým pár ľudom, ktorí ho dočítajú dokonca a možno aj zmenia svoj pohľad na svet. Lebo svet viac »

Planéta Malého Princa

20.10.2015

Malý Princ bol niekoľko hodín preč, a Ruža začínala byť smutná. Nemala sa s kým porozprávať, nik jej nepovedal, aká je krásna. Ostala na planéte sama. Len ona a jej tŕne. Do toho sa ešte viac »

Buď Svetlo

20.10.2015

Chcem Vás sem všetkých zobrať, chcem Vám to ukázať, Chcem Vám ukázať môj priateľský Vesmír, chcem Vám to o tom dobre vo Vašich chrámoch kázať. Mesiac svieti, hviezdy vedú, chcú nám viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Kubko Druska

Môžem ti pomôcť iba ukázať smer. Cestu si volíš vždy iba ty sám :)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 28154x
Priemerná čítanosť článkov: 1564x

Autor blogu

Kategórie